Luka Dončić: Poškodba preprečila nastop za Slovenijo letos

Luka Doncic slo reprezentanca stran fb Luka Doncic slo reprezentanca stran fb

Luka Dončić, slovenski košarkarski virtuoz, je odkrito priznal, da ga letos ne bomo videli v dresu slovenske reprezentance. Zaradi poškodbe stegenske mišice, ki jo je utrpel, bo moral izpustiti celotno sezono severnoameriške lige. “Nič se ni spremenilo, kot sem dejal, to poletje ne bom igral,” je potrdil Dončić.

Poškodbe in sezona polna izzivov

Dončić je letos zaradi poškodbe izpustil večji del sezone, kar je vplivalo na uspeh njegove ekipe Lakers. “Ne bom skrival, če ne osvojiš naslova, je to slaba sezona. Imeli smo smolo s poškodbami, tudi sam, potem ko smo še marca igrali lepo košarko. Do naslednje sezone bo minilo še dolgo časa. Upam, da bo za nas boljša,” je povedal odkrito. Kljub vsemu je optimističen glede prihodnosti in upa, da bo naslednja sezona bolj uspešna.

Nedavno je Dončić pohvalil svojega klubaškega soigralca, visokega ameriškega centra, ki mu zaupa v prihodnje uspehe. “V te pogovore nisem bil prav nič vpleten. Je dober fant in tak tudi kot igralec. Sicer pa imamo mlado reprezentanco, ki daje upanje. Želim jim, da nizajo zmage. Ne bojim se, da jim ne bi uspelo,” je dodal. Čeprav to poletje ne bo igral za reprezentanco, je vesel, da je zdrav in lahko trenira. Prav tako je obljubil, da bo, če bo le imel priložnost, obiskal tekme v Stožicah, da bi podprl svoje kolege. “Če bom imel čas, pa bom šel na njihove tekme v Stožice, ni lepšega, kot igrati doma pred svojimi navijači. Fantom želim veliko sreče,” je dejal.

Nova strast: golf

Dončić je razkril tudi svojo novo strast – golf. Seveda z veseljem igram golf. Ni lepšega, kot biti kake štiri ure v naravi. Se pa odločim tudi za 36 lukenj, kar sicer ni ravno najbolje, in igram ter uživam osem ur. To je nekaj najlepšega,” je zaupal na košarkarskem igrišču pri dvorani Stožice, kamor je prišel s črnim športnim avtomobilom. Navdušen je bil tudi nad kratkim treningom mladih košarkaric in košarkarjev, ki se pripravljajo na ljubljanski turnir The One.

Spomini na mladost in zvezdniški status

Dončić se pogosto spominja svojih začetkov, ko je kot trinajstletnik odšel v Madrid in začel svojo pot na svetovni oder. “Za stavbo Pop TV sem hodil na igrišče, ko sem le mogel. Po prihodih v Slovenijo iz ZDA se mi včasih vrnejo ti spomini. Pokazal sem, da se lahko uspe, če si tega zelo želiš. Mladim želim, da sledijo svojim sanjam. Veliko stvarem se je sicer potem treba odreči, a je vredno,” je delil svoje izkušnje.

Kljub zvezdniškemu statusu v Los Angelesu in po svetu, Dončić ostaja skromen glede svojega osebnega življenja. “Tudi ko sem tu skoraj nikamor ne grem, to je cena za ta položaj, v katerem sem in kar sem si tudi želel. Je sicer povsem drugače kot v Los Angelesu, kjer se sicer tudi počutim dobro,” je povedal.

Po končani sezoni Dončić preživlja čas v Sloveniji, kjer spremlja tudi svetovno prvenstvo v nogometu, ki poteka v Kanadi, ZDA in Mehiki. “Ne bom ga v živo, gledam ga pač kot večina po televiziji. Najbližje mi je igra Brazilije in Španije, navijam pa ne, le za dobre tekme,” je razkril svoje športne preference.

 

Spletno uredništvo Naša Ljubljana

Add a Comment

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja