Odpisa dolgov za graditelja Stožic še ne bo: Sodišče zavrnilo predlog

Center Stozice 12 MB Center Stozice 12 MB
Slovenija, Ljubljana, 28.06.2011, 28. Junij 2011 Sportna dvorana Stozice in nogometni stadion Stozice ter panorama Ljubljane v ozadju . Panorama, mesto, pticja perspektiva, slovenska mesta, arhitektura, hisa, stolpnica, poslovni objektim stanovanski objekti, cesta, sportni objekt Foto: Srdjan Zivulovic/Bobo

Uroš Ogrin, nekdanji direktor podjetja Gradis Skupina G, je ponovno naletel na oviro pri poskusu odpisa večmilijonskih dolgov. Ljubljansko okrožno sodišče je zavrnilo njegov predlog za odpis dolgov in ugodilo ugovoru upraviteljice Jožice Vindiš, s čimer je postopek odpisa dolgov ustavljen. Ogrin bo moral še naprej iskati rešitve za svojo finančno situacijo, poroča necenzurirano.si.

Ogrin se je že leta 2016 prvič soočil z zavrnitvijo odpisa dolgov, ko je Vindiš opozorila na njegovo ravnanje s premoženjem. Ogrin naj bi pred začetkom osebnega stečaja pomemben del svojega premoženja prenesel na podjetja v davčnih oazah, s čimer je onemogočil dostop do premoženja svojim upnikom.

Upraviteljica proti Ogrinu

Jožica Vindiš je že večkrat izrazila nasprotovanje Ogrinovim poskusom odpisa dolgov. Po njenem mnenju Ogrin še vedno uporablja premoženje, ki ga je umaknil pred upniki, kar je tudi eden izmed razlogov za zavrnitev njegovega predloga. Ogrin in Vindiševa nista bila dosegljiva za komentar.

Ogrinova prihodnost

Uroš Ogrin bo moral še naprej čakati na morebitne nove priložnosti za reševanje svoje finančne situacije. Njegov primer ostaja aktualna tema v slovenski javnosti, saj je bil Ogrin nekoč pomembna figura v ljubljanskem gradbenem sektorju.

“Kljub večletnim poskusom je Ogrin še vedno daleč od rešitve svojih finančnih problemov, kar potrjujejo tudi nedavne odločitve sodišča,” poroča necenzurirano.si.

Perspektive in posledice

Primer Uroša Ogrina odpira vprašanja o transparentnosti in odgovornosti v poslovnem svetu. Ogrinov primer je opozorilo, da prenašanje premoženja v davčne oaze ne ostane neopaženo in da je pravni sistem pozoren na tovrstne prakse.

Celoten članek o Urošu Ogrinu in njegovih dolgovih lahko preberete na necenzurirano.si.

 

Spletno uredništvo Naša Ljubljana

Add a comment

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja